LGS Nedir?

LGS’de Başarıyı Yakala

Yapay Zekâ destekli kişiye özel matematik soruları!

LGS, çoğu ortaokul öğrencisinin nitelikli liseye girişi için gerekli olan önemli bir sınavdır. İyi bir lise, iyi bir üniversitenin kapısını aralamanıza yardımcı olacaktır. Bu süreçteki 8. sınıf matematik dersinin okuldaki başarınız ve liseye hazırlık kapsamında ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Hibrit Matematik Özel Ders Ofisi başarınızın yanında sizleri LİSELERE GİRİŞ SINAVI’na eksiksiz hazırlayacak şekilde müfredatı dizayn edilmiştir. LGS’deki Matematik soruları; okuduğunu anlamayı, anladığını yorumlamayı ardından matematik bilgisiyle çözüme ulaşmayı gerektirir. Liselere Giriş Sınavı; matematik kazanımlarını kavradıktan sonra
Beceri Temelli Yeni Nesil sorular ile öğrencilerin akıl yürütme, bilgiyi yorumlama, süreyi etkili ve verimli kullanma becerilerini ölçmektedir.

Bir öğrencinin bu sınavda başarılı olabilmesi için konuyu kavratacak sorular çözdükten sonra; o konuyu LGS tarzı, Beceri Temelli, Yeni Nesli sorular çözerek pekiştirmesi gerekmektedir. İşte bu noktada öğrencinin yeni nesil matematik sorularını anlayıp çözebilmesi için matematik eğitmenlerimiz önem kazanmaktadır.