Hibrit Eğitim

İNOMAT Harmanlanmış HİBRİT

Dijital Eğitim Dönüşümü ile Geleceği Keşfedin!

Türkiye’nin en inovatif matematik kulübü olan İNOMAT uzun yılların eğitim, bilişim ve teknoloji alanındaki bilgi birikimine sahip kadrolarıyla yenilikler yapmaya devam ediyor. Harmanlanmış Hibrit modeli ile Yeni Nesil Eğitim anlayışını uygulayan İNOMAT çocuklara ofisten daha sonra evden eğitimlere katılma olanağı sunuyor.

Harmanlanmış Hibrit Modelimiz, hem ofiste Birebir (yüz yüze) hem de Dijital (online) eğitimin bir arada verildiği bir İNOMAT uygulamasıdır. Başka bir deyişle, İNOMAT Hibrit öğrencilerin performansı daha yüksek bir öğrenme sürecin geçirmesidir.

Becerilerimiz

Neler Sunduğumuzu Keşfedin

Özenle seçilmiş öğretmenlerle kişiye özel bire bir ve hibrit derslerin keyfini çıkarın.

İNOMAT Görev Modeli

2016 yılında özel derslerimizde başlayan pilot uygulamanın başarılı bulunmasıyla birlikte, politikamız haline gelmiş bulunuyor. Modelimiz şu şekilde işliyor:
Öğrencilere, öğretmenlerinin hazırladığı ve bir sonraki haftanın konusunu içeren 5–10 dakikalık konu görevi veriliyor. Her öğrenci görevden yola çıkarak 5 yönlendirici soru hazırlıyor.
Dersin ilk on dakikasında öğretmen altı soru soruyor, öğrencilerin bu sorulardan üçünü seçerek cevaplandırmalarını istiyor. Dersin sonunda öğrenciler araştırmakta oldukları konu hakkında eleştirel düşünmeye sevk eden sorulardan oluşan çıkış biletleri alarak dersi tamamlıyor.

Pilot uygulamaların sonunda öğrenci başarısı önceki dönemlerle karşılaştırdığımızda yüzde 40’a varan iyileşmeler gözlemledik. Özellikle geride kalan çocuklarda önemli ölçüde başarı artışı yaşadık.

Bireysel Rotasyon Modeli

Öğretim modülü, öğretmenler tarafından hedeflere dayalı geliştirilmiş bir ön değerlendirmeyle açılıyor. Değerlendirmenin ardından her öğrenci için bir dijital öğrenme yolu belirleniyor ve süreç içinde biçimlendirici değerlendirmeler yardımıyla destekleyici yapı iskeleleri kuruluyor. Özetleyici değerlendirmelerle döngü tamamlanırken bir sonraki hedef için yeni bir modül başlatılıyor.

Ders Video Kayıtları

Derslerimiz bire bir kayıtlı kaldığı için, kayıt olduğunuzda o yıl ki sınavına kadar ders kayıtlarını sınırsız izleme hakkına sahipsiniz.

Hibrit Plus Öğrenme

Online yarışmalar, denemeler, görevler ve tabi ki öğrenci katılımını artırmak adına düzenlenen etkinliklerle öğrencilerin dijitalde derslere olan ilgisi artırılıyor.

Zenginleştirilmiş Sanal Model

Yüklenen video içerikleri, dijital platformda birleştirilerek zengin bir öğrenme kaynağı oluşturuluyor.

Hizmetiçi Gelişim Programları

Öğretmenler, oluşturdukları dijital içeriklerle performanslarına bağlı olarak madalya kazanıp motive ediliyor.

İNOMAT tarafından dijital eğitim dünyasına kazandırılan yeni bir uygulama olan Harmanlanmış HİBRİT aynı zamanda öğretmenin ve öğrencinin her daim buluştuğu bir yöntemdir.